UA
RU

Вистави про війну в Україні здобули нагороди в США

Вистави про війну в Україні «Гаага» та «Моя мама і повномасштабне вторгнення» отримали театральні премії у Сполучених Штатах Америки. 

Вистави про війну в Україні здобули нагороди в США-Фото 1

Вистави про війну в Україні перемогли на двох американських театральних преміях. Нагороди отримали постановки «Гаага» та «Моя мама і повномасштабне вторгнення». Премії у галузі досягнень театрального мистецтва присуджували в один день — Helen Hayes Awards у Вашингтоні та Elliot Norton Awards у Бостоні. 

Вистави про війну в Україні здобули нагороди в США-Фото 2

Нагороду Elliot Norton Awards отримала українка Саша Денисова. Вона стала кращим режисером року. Оргкомітет премії оцінив виставу «Гаага», що була поставлена в Arlekin Players Theatre у Бостоні. «Гаага» зображає уявний суд над Володимиром Путіним. Розповідь йде від імені дівчинки-сироти з Маріуполя. В її уяві з’являється Путін і всі його кримінальні подільники — від Кадирова до Ковальчука. У виставі брала участь 18 акторів із Нью-Йорка, Лос-Анжелеса і Бостона.

Вистави про війну в Україні здобули нагороди в США-Фото 3

Гран-прі премії Helen Hayes Awards отримала постановка за п’єсою Саші Денисової «Моя мама і повномасштабне вторгнення». Її назвали найкращою виставою року. Авторка розповідає про свою 82-річну маму Ольгу Іванівну. Вона відмовляється виїжджати з України та протистоїть Путіну, охороняє Київ, збиває банками огірків ворожі дрони. А також спілкується з Зеленським, Макроном, Шольцем, Байденом і навіть Господом Богом про долю України. Цю масштабну виставу поставили два театри США — Woolly Mammoth Theatre та The Wilma Theater.

Вистави про війну в Україні здобули нагороди в США-Фото 4

В обох преміях перемогли також і художники-сценографи. Обидві вистави отримали гучний резонанс і рецензії у виданнях The Washington Post, The New Yorker, The Guardian та інших. Зокрема, у The Washington Post назвали Сашу Денисову «лідируючим голосом цієї трагічної війни». 

«Україна перемогла на театральному фронті: розповідаючи театральнимі засобами страшну правду про злочини росії на українській землі і неймовірний опір українців», — зазначили творці вистав. 

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Ірина Данилова

Читайте також: МЕТРОПОЛІТЕН-ОПЕРА ЗАМОВИЛА ОПЕРУ ПРО ВИКРАДЕНИХ РОСІЄЮ УКРАЇНСЬКИХ ДІТЕЙ

Статьи по теме