UA
RU

Особистий досвід: як проходить карантин у Німеччині

Редагувати переклад
Ми продовжуємо розповідати вам про те, як змінилося життя у різних країнах у зв'язку з пандемією COVID-19. Сьогодні своїм досвідом самоізоляції у німецькому місті Кіль – столиці землі Шлезвіг-Хольштайн, ділиться Олександра Паттурі. 

Особистий досвід: як проходить карантин у Німеччині-Фото 1

– Скільки часу вже триває карантин у вашій країні?

– Німеччина складається із 16 земель і кожна на початку пандемії визначала суворість карантину самостійно. Наприклад, оскільки Баварія постраждала найбільше, суворий карантин там розпочався раніше. Я живу на півночі Німеччини, за 70 км від кордону з Данією, і в нас карантин оголосили в суботу, 14 березня. Спочатку було ухвалено рішення щодо шкіл – усі навчальні заклади закрили на період із 14 березня по 19 квітня. І, найімовірніше, карантин продовжуватимуть. Але поки що про це немає офіційної інформації.

– Як саме відбувається режим самоізоляції?

– З 14 березня не працюють заклади громадського харчування, торговельно-розважальні центри, а також усі навчальні заклади. Громадський транспорт продовжує їздити, але щоб убезпечити водіїв тепер туди стали запускати не через передні двері, де відбувалася оплата або демонстрація купленого квитка раніше, а через інші входи. Купувати квитки просять у спеціально відведених місцях.

На початку цього тижня закрили усі держустанови та мінімізували документообіг. Крім того, з неділі на вулиці можна з'являтись лише у кількості не більше трьох осіб. Я ось уже всім своїм сімейством (чоловік, я і дві дитини) не погуляю.

У місті з початку карантину працюють лише аптеки, супермаркети, магазини з продуктовими та господарськими товарами. Чомусь до цього списку включені ще й будівельні супермаркети. Проте з цього тижня у будь-якому магазині є обмеження щодо кількості людей, які одночасно там перебувають. Тому черги тепер – наше все, що для Німеччини взагалі не властиве.

Читайте також: З ПЕРШИХ ВУСТ: ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ У ПІВДЕННІЙ КОРЕЇ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ

– Як місцеві жителі ставляться до режиму карантину і чи дотримуються його?

– Це ж німці! Дотримуються! Куди ж подітися... Але ті, хто не народився і не виріс у Німеччині, ставляться до карантину по-різному.

Але з іншого боку, ось у мене ще в січні на цей період були заплановані ремонтні роботи (раніше прорвало труби і я вже 3 місяці ходжу бетоном, а не ламінатом, і з обдертими стінами). Так от страхова компанія не зупинила нічого. До мене приходять будівельники та все виконують за планом. Поруч у будинку сусіди. І у них також ремонт повним ходом.

– Який настрій панує у суспільстві? Чи є паніка?

– Паніки я серед своїх знайомих та друзів не побачила. Хоча все, що пишуть у соцмережах щодо зметених рулонів туалетного паперу – правда. Але це було на початку карантину, а зараз усе спокійно. Та й деякі супермаркети ввели обмеження кількості певних товарів в одні руки.

- Чи є в магазинах дефіцит будь-яких товарів?

– Ні. Постачання відмінне. Ангела Меркель у своєму офіційному екстреному повідомленні сказала, що нам не варто панікувати, запас продуктів харчування дуже добрий і всім вистачить.

Читайте також: ДОДАТКИ ДЛЯ ОНЛАЙН-ЗУСТРІЧ З ДРУЗЯМИ І КОЛЕГАМИ

Особистий досвід: як проходить карантин у Німеччині-Фото 2

– Наскільки доступні експрес-тести на COVID-19?

– Ось тут я не знаю. Бо не цікавилася поки що цим питанням. Знаю тільки, що тестують абсолютно всіх, хто поводиться з найменшими симптомами. Ангела Меркель у тому ж зверненні сказала, що її мало хвилює, скільки це коштуватиме – головне здоров'я людей.

- Звідки ви волієте отримувати актуальну інформацію про коронавірус у вашій країні?

- Радіо, інтернет-ресурси.

– Чи існує покарання за недотримання карантину?

– Поліція все контролює. Наприклад, у мого чоловіка бізнес з продажу вживаних автомобілів і він зупинив усі справи. Якщо його зловлять за роботою, то штраф буде 25 €.

– Які соціальні ініціативи та технологічні рішення, спрямовані на боротьбу з вірусом у вашій країні, вразили вас найбільше?

– По-перше, у Німеччині багато людей похилого віку живуть у будинках для людей похилого віку. Вони вже соціально захищені. У них є всі необхідні умови. По-друге, багато пенсіонерів, які знаходяться вдома, забезпечені від соцслужби медсестрою, людиною, яка прибирає в їхньому будинку, та доставкою їжі. І так було задовго до коронавірусу. Всі ці люди приїжджають і доглядають літніх людей.

Про технології відстеження хворих, як у Сінгапурі, Китаї та Кореї я не чула. Але, напевно, над ними працюють. Просто в країні 80 мільйонів людей, і кожна земля має свої закони.

Особистий досвід: як проходить карантин у Німеччині-Фото 3

– Як ви та ваші близькі проводите час у самоізоляції?

- Давайте начистоту. Я – мама у декреті. Молодшій доньці майже 1,5 роки. Якраз чекаю ясла у серпні. Тож у мене катастрофічно нічого не змінилося. Зустрічатися з подругами часто я й раніше не могла. Спортом, вивченням мов займалася онлайн. Та багато чого за час декрету навчилася робити онлайн і зараз лише вдосконалюю ці навички та знання, відкриваю для себе якісь нові платформи.

Старша донька навчається в гімназії і перші два тижні карантину випадають на навчальний процес, тому вона має програми, де вона отримує завдання з усіх предметів, виконує їх, відправляє викладачам і бачить результат. Крім цього, вона має два репетитори, з якими вона також займається онлайн. Режим у неї однозначно вільніший, але що тут зробити? Окрім школи вона займається гімнастикою і зараз ніяких тренувань. Просто сильно за ними нудьгує.

Чоловік без діла сидіти не зміг, тому він переробив усі незавершені справи в будинку, що залишилися після переїзду (на секунду, з того часу 8 місяців минуло). Тож я задоволена.

Ну і ми знайшли багато різних спільних занять: старша донька влаштовує вечорами концерти, ми танцюємо під ритм гру Just Dance, або просто дивимося кіно. А ось учора відкрили сезон барбекю – благо є свій задній дворик.

Статті на тему